EN DE
Sveiki atvykę į Ortho Baltic – vieną didžiausių ortopedijos technikos kompanijų Europoje!

Ortho Baltic sveikino inovatyvių idėjų autorius

2018-05-21
Ortho Baltic sveikino inovatyvių idėjų autorius

Gegužės 17 dieną Ortho Baltic komanda dalyvavo pirmą kartą organizuotame renginyje – konkurse „Išradimai sveikatai 2018“, kuris vyko Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) „Santakos“ slėnio Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centre.

Šio renginio metu buvo pristatytos net 49 LSMU gimnazijos moksleivių, studentų ir tyrėjų pateiktos kūrybiškos, inovatyvios idėjos: nuo jaunimo įpročių ir skonio receptorių analizės iki gestais valdomo neįgaliojo vežimėlio ar mobiliosios programėlės, galinčios nustatyti balso pakitimus. Dalis projektų jau yra įgyvendinami, kiti dar tobulinami ir netrukus išvys dienos šviesą.  

Konkurso „išradimai sveikatai 2018“ organizatorių teigimu, ypač aktyvūs buvo studentai, kurie pateikė 26 idėjas, 16 inovatyvių sprendimų pasiūlė tyrėjai ir kiti sveikatos priežiūros specialistai, 6 – moksleiviai.  

Ortho Baltic, sveikindama inovatyvių idėjų kūrimą ir jų įgyvendinimą, apdovanojo konkurso dalyvius, tarp kurių ypač išsiskyrė tyrėjai Lina Jankauskaitė su idėja apie plaučių audinio regeneraciją ir uždegimo valdymą taikant mezenchimines kamienines ląsteles bei Mantas Vaškevičius pasiūlęs sukurti masių spektrometrijos duomenų apdorojimo programą.

Renginio metu dalyviai galėjo paklausyti ir kviestinių svečių pranešimų apie inovacijų ir verslumo ugdymo svarbą, finansavimo galimybes, kitomis aktualiomis temomis. Susirinkusiai auditorijai Ortho Baltic direktorius Gediminas Kostkevičius pasakojo apie inžinerijos ir medicinos simbiozę siekiant gydytojo žinias paversti technologijomis.

Ortho Baltic atstovas pranešime akcentavo, kad profesinę karjerą gydytojai susikurti gali ne tik siekdami aukščiausių rezultatų klinikinėje praktikoje, bet ir kurdami technologines inovacijas. Čia verta prisiminti, jog yra dvi medalio pusės. Klinikinė praktika – tai visų matoma ir pastebima veikla, tarsi šviesioji mėnulio pusė, o technologinės inovacijos lieka antrame plane – tamsiojoje mėnulio pusėje, tačiau be naujausių technologijų nebūtų ir pažangios klinikinės praktikos. Gydytojai, dirbdami kartu su inžinieriais, biochemikais, kitais specialistais, gali sukurti pažangų komercinį produktą, nes medicinoje technologinės inovacijos būtent ir kuriamos tardisciplininiu pagrindu.

Ortho Baltic bendradarbiauja su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu (LSMU) keisdamiesi mokslinėmis ir verslo praktikos žiniomis, patirtimi, todėl džiaugiasi galėdami prisijungti prie akademinės bendruomenės iniciatyvų. 

Daugiau nuotraukų iš renginio rasite Ortho Baltic Facebook profilyje arba paspaudę ČIA

Atgal