EN DE
Sveiki atvykę į Ortho Baltic – vieną didžiausių ortopedijos technikos kompanijų Europoje!

Ortho Baltic perka stalus individualiems darbuotojų poreikiams

2023-01-10
Ortho Baltic perka stalus individualiems darbuotojų  poreikiams

Darbo stalas individualiems poreikiams patenkinti

Kasdien dauguma biurų darbuotojų dirba sėdimą darbą. Ir tikrai kiekvienas iš mūsų pakankamai daug laiko praleidžiantis savo sėslioje darbo vietoje puikiai supranta, kad individualiai prisitaikantis darbo stalas – pats geriausias sprendimas nugarai ir tuo pačiu geresnei savijautai. Todėl suprasdami didžiulę šių stalų naudą žmogaus geresnei savijautai nusprendėme pagerinti ne vienam savo kolegai darbo vietos ergonomiką su Ergo stalas reguliuojamo aukščio stalais.

Pakeliamo stalo mechanizmas darbo stalui

Paveikslėlis Nr.1 Darbo stalas su pakeliamo stalo mechanizmu

Darbo stalas su pakeliamomis stalo kojomis

Ergonomikos svarba gerai savijautai

Dauguma iš mūsų dirba sėdimą darbą prie stalo su klaviatūra ir kompiuterio ekranu. Bet kaip išlikti žvaliam ilgesnį laiką?
Kiekvienas tikras ergonomikos specialistas ar geras ergonomikos žinovas daugeliui turi daug naudingų patarimų kaip teisingai įsirengti darbo vietą. Kaip teisingai sėdėti prie darbo stalo, kad kuo ilgiau ir efektyviau, be jokio šalutinio nugaros skausmo, būtų galima dirbti. Todėl šiame straipsnyje gerų patarimų tikrai nepagailėsime ir mes.

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K.):

Iš savo kolegų ne kartą esame gavę užklausų tokių kaip:

  • Kaip tinkamai sėdėti kėdėje?
  • Kaip susireguliuoti stalo aukštį?
  • Kaip sureguliuoti monitoriaus aukštį?
  • Kaip dirbti, kad nepavargtų akys?
  • Kaip išvengti nugaros skausmo?

Pakeliamo stalo mechanizmas darbo stalui

Daugiau apie ergonomiką

Žemiau trumpai aptarsime kiekvieną klausimą atskirai ir jeigu kils daugiau klausimų drąsiai klauskite patarimo ergonomikos specialisto arba kai tokio nėra šalia drąsiai galima susisiekti su Ergostalas.lt specialistais, kurie mielai patars kiekvienu klausimu.

Kaip tinkamai sėdėti kėdėje?

Kad kūnas mažiau vargtų būtina tinkamai susireguliuoti ergonominę kėdę, kurią reikėtų pradėti reguliuoti nuo individualaus aukščio (sėdimos dalies sureguliavimo – kojos, bei rankos (atsirėmus į kėdę) turi būti sulenktos 90 laipsnių kampu), porankių sureguliavimo, tinkamo nugaros atlošo sureguliavimo. Geresnės ergonominės kėdės turi daugiau skirtingų kėdės reguliavimo funkcijų, o kuo daugiau funkcijų tuo patogiau galima individualiai susireguliuoti kėdę. Sėdėti kėdėje reikėtų tiesiai. Kojos ir rankos turi būti išdėstytos tiesiai prieš monitorių į kurį žiūrite. Žemiau pridėjome trumpą video kaip turėtų atrodyti kėdė ir kaip galima ją reguliuoti.

Kaip susireguliuoti stalo aukštį?

Kiekvieno žmogaus ūgis ir jo kūno dalys yra labai skirtingos. Todėl tai, kad susireguliuosite tinkamai kėdę to neužtenka. Todėl svarbu tinkamai susireguliuoti stalo aukštį tiek sėdint tiek stovint prie reguliuojamo darbo stalo. Darbo stalas sėdint kėdėje turi būti tokiame aukštyje kaip ir kėdės porankiai.

Kaip sureguliuoti monitoriaus aukštį?

Šiuo atveju taip pat reikėtų atsižvelgti į žmogaus ūgį. Taigi ant darbo stalo padėtas monitorius tiek atsisėdus tiek ir atsistojus turėtų būti skirtinguose aukščiuose. Nustatant monitorių į tinkamą aukštį paprasčiausia jį nuleisti iki tokio aukščio, kad nereikėtų akis plačiai atmerkti ir žiūrėti į viršų pakėlus galva. Geriausia, kad akys būtų ties monitoriaus viršutine dalimi. Tais atvejais, kai neįmanoma pakeisti monitoriaus aukščio – pasidėkite storesnių žurnalų, o tiems, kas naudoja reguliuojamo aukščio darbo stalus reikėtų pasvarstyti pakeisti monitorių į tokį, kurio kojos aukštis gali lengvai reguliuotis.

Kaip dirbti, kad nepavargtų akys?

Kad nevargtų akys būtina tinkamai atsisėsti arba atsistoti prie stalo. Reguliuojamo aukščio stalas turi būti tokiame aukštyje, kad laikytumėte rankas patogiai (sulenktomis alkūnėmis 90 laipsnių kampu) ant stalo ir pasistatyti monitorių su reguliuojamo aukščio galimybe. Monitorius turėtų būti toks, kad skleistų mažiau mėlynos šviesos spalvos (ieškokite monitoriaus su Low blue light), kokybiškai atvaizduotų visas spalvas, kontrastą, ryškumą (geriausia rinktis verslo klasės monitorius). Prisiminkite, kad reikia daugiau mirksėti, bei daryti pastovias pertraukėles. Vertėtų kas valandą padaryti po 10 min pertrauką. Tas 10 min skirti akių manštelei.

Kaip išvengti nugaros skausmo?

Kad kūnas jaustųsi ilgiau gerai reikia daugiau judėti. Darbe tai galima patogiai daryti prie reguliuojamo darbo stalo. Dirbti atsistojus arba atsisėdus. Dažnai keisti darbo poziciją. Pasinaudodami tokia paprasta 20:20:20 taisykle kiekvienas jausitės geriau. Ką ši taisyklė reiškia? 20 min dirbkite atsisėdę prie savo darbo stalo, 20 min pastovėkite ir 20 min pasivaikščiokite.
Taip pat yra labai svarbu sveika mityba, judėjimas ir kasdieninis sportas, kūno svorio reguliavimas.

Patarkite ir padėkite vieni kitiems

Taigi aptarėme vienus svarbiausių dalykų, kurie įtakoja geresnę savijautą kasdien dirbant prie sėdimą darbą prie darbo stalo. Džiugu, kad domitės kaip išlikti žvalesniam ir sveikesniam ilgesnį laiką. Taip ir reikia daryti kasdien. Rūpintis savo ir kitų, artimųjų, bei draugų sveikata. Nepamiršti patarti kaip elgtis ir dirbti darbe, kad kuo ilgiau pavyktų jaustis geriau kolegai iš gretimo skyriaus ar kitam nepažįstamam žmogui. Tie kas suprast jūsų pastangas ir jas įvertins bei pasinaudos manau, kad po kiek laiko tikrai turėtų pasakyti ačiū už gerą patarimą.

Norisi sužinoti daugiau apie ergonominius darbo stalus?

Šiandien yra gaminama labai daug skirtingų gaminių nuo ekonominės klasės iki profesionalios verslo klasės gaminių versijos. Išsirinkti tinkamus gaminius savo darbo vietai itin sudėtinga iš gana didelio pasirinkimo. Todėl ieškantiems tinkamo sprendimo rekomenduojame kreiptis į ergostalas.lt komandą. Čia visada gausite gerus patarimus apie reguliuojamo aukščio stalus bei ergonomines kėdes. Užsukite į Ergo stalas internetinę parduotuvę ir atraskite daug naudintų kokybiškų gaminių, tokių kaip reguliuojamo aukščio stalo kojos, pakeliami stalai, kokybiški ir patikimi pakeliamo stalo mechanizmai, bei patikimos ergonominės kėdės (pagal kiekvieno ūgį ir kišenę).

Ergostalas - reguliuojamo aukščio stalai, pakeliami stalai, stalo pakėlimo mechanizmai

Atgal